Vítejte v klubu KVS Plzeň!

Vítejte na webových stránkách plzeňského klubu vodního póla KVS Plzeň. Můžete zde najít aktuální informace o dění v našem klubu, trénincích a utkáních našich hráčů.

Sledujte nás také Facebooku!

emailNapište nám kvsplzen@seznam.cz Český svaz vodního póla

Přihlášení
    Andrea S | 22/12/2022

Plavecké závody – Minipólo U10 - 22.12.2022

V závěru roku pokračuje KVS v realizaci dlouho plánovaných a odkládaných projektů. Po spuštění „akce přednášky“ došlo i na dlouhodobý plán účastnit se s nejmenšími dětmi plaveckých závodů. Minipólistky a pólisté kategorie U10 pod vedením Lenky Dolejšové s radostí přijali pozvání plaveckého klubu https://www.facebook.com/PlaveckyklubSlaviaVSPlzen na Plzeňského vodníka.

Skvěle připravená a organizačně zvládnutá akce splnila všechna očekávání jak dětí a rodičů, tak trenérů. Děti si poprvé v životě vyzkoušely atmosféru opravdových závodů a poměřily síly s vrstevníky, pro které je plavání hlavním/jediným sportem, a to v absolutně hravé a zábavné vánoční atmosféře.

Všichni předvedli srdnaté výkony a mezi velkým počtem dětí z různých klubů, (krom Slavie např. Radbuza Plzeň, PK Klatovy a Děčín), se rozhodně neztratili.

Pevně věříme, že tradice účasti mládežnických kategorií KVS na lokálních plaveckých závodech bude pokračovat, neboť i když plavecký trénink nepatří u (nejen mini-) pólistů k těm nejoblíbenějším, je zcela zásadní. Pro děti i rodiče je jistě prospěšné vidět, jakých časů lze již ve věku např. 8 – 10 let dosahovat, a jakého progresu lze poctivým tréninkem dosáhnout. I když neočekáváme, že bychom ve vyšších mládežnických kategoriích dokázali držet s plavci krok, jejich výkony a měření sil s nimi pro nás musí být trvalou motivací. Zároveň není nutné mít v tomto směru malé ambice. Příkladů, kdy pólisté a pólistky dokázali porážet plavce specialisty bylo a je řada. Video z akce zde: https://www.youtube.com/watch?v=1QqN6nn4NqY

 

« Předchozí článekDalší článek »

Činnost našeho klubu podporují

 

  

Místo pro vaší reklamu