Vítejte v klubu KVS Plzeň!

Vítejte na webových stránkách plzeňského klubu vodního póla KVS Plzeň. Můžete zde najít aktuální informace o dění v našem klubu, trénincích a utkáních našich hráčů.

Sledujte nás také Facebooku!

emailNapište nám kvsplzen@seznam.cz Český svaz vodního póla

Přihlášení
    Andrea S | 15/01/2023

1. liga žen - 15.1.2023 - Plzeň

Když jsme se 10. prosince vraceli z Hradce Králové a vezli jsme si dvě nečekané výhry, ještě na dálnici D5 vznikl báječný text o "vánočním zázraku" (díky, Týno!). Rovnou po příjezdu do Plzně jsme nečekaný bodový zisk také poctivě oslavili.
V nedělí 15. ledna nás čekala další dvě střetnutí se stejným protivníkem, hradeckou Slávií. Věděli jsme, že nedostaneme nic zadarmo, že předchozí zaváhání soupeře zdravě nabudí. My naopak chtěli i na domácí půdě potvrdit, že nešlo o jenom jednorázový úspěch, ale o zúročení poctivé práce jedné party. Party, kde se potkávají náctileté i matky náctiletých a hráčky ze dvou měst, takže společná příprava se ladí obtížně. I když všechny makají s chutí.
První utkání začalo paradoxně: navzdory velkému tlaku a řadě střeleckých příležitostí se nedařilo najít recept na brankářku soupeře a po 8 minutách hry plzeňský tým prohrával 1:2. Ještě před polovinou zápasu se ale karta obrátila, kdy se aktivní hrou prosadily hned čtyři různé plzeňské střelkyně a při výměně stran svítil stav 5:2. Po poločase si domácí vybrali slabší chvilku a k tomu 9 minut před koncem zápasu dohrála po třetí výluči Karolína Parobková. Tým ale dokázal zabrat a po dobře ubráněné poslední čtvrtině a skvělých zákrocích brankářky Martiny Losové zvítězil 7:4. O góly domácích se podělily Ilona Hejduk Šlehoferová (2), Šárka Pláničková (2), Karolina Parobková, Martina Jeřábková a Kristýna Vondrová. Za zmínku rozhodně stojí i výkon dvou nejmladších pólistek, Viktorie Kuštové a Adély Vildomcové.
Druhé utkání přineslo vyrovnanější hru, oba týmy se tahaly o každý gól a ještě v 21. minutě zápasu byl stav 6:6. Pak ale Plzeňačky proměnily přesilovku a 6 vteřin před koncem třetí čtvrtiny odskočily na dvoubrankový rozdíl. V posledním dějství pak vedení udržely a dotáhly zápas k výhře 10:7. Hattrickem se blýskla Karolina Parobková, čímž bohatě odčinila trio výlučí z předchozího matche. Dalšími góly přispěly Andrea Sochorová (2), Martina Jeřábková (2), Šárka Pláničková (2) a Ilona Hejduk Šlehoferová.
Pohled na tabulku soutěže po 6 kolech může západočešky těšit - tým KVS Plzeň je momentálně na druhém místě se solidním bodovým náskokem. Sezona je ale ještě dlouhá a lámat se bude až v závěrečném play-off, kde týmy startují od nuly. V příštích kolech síly plzeňských prověří AJ Fezko Strakonice (Plzeň, 29.1.2023) a UKVP Stepp Praha (Praha, 25.2.2023).
« Předchozí článekDalší článek »
Připojené album k článku:
1. liga žen - 15.1.2023 - Plzeň

Činnost našeho klubu podporují

 

  

Místo pro vaší reklamu