Vítejte v klubu KVS Plzeň!

Vítejte na webových stránkách plzeňského klubu vodního póla KVS Plzeň. Můžete zde najít aktuální informace o dění v našem klubu, trénincích a utkáních našich hráčů.

Sledujte nás také Facebooku!

emailNapište nám kvsplzen@seznam.cz Český svaz vodního póla

Přihlášení
    Andrea S | 10/12/2022

1. liga žen - Hradec Králové 10.12.2022

Věříte na vánoční zázraky? Náš tým žen ano! Na druhém kole 1. ligy žen v Hradci Králové si holky rozbalily ten nejhezčí dárek: 6 bodů Po třech letech bez výhry, s dvěma hračkami na střídání.

První zápas byl ještě o poločasu vyrovnaný. Ve třetí čtvrtce se děvčatům podařilo odskočit o dva góly na 6:4. V závěru si vedení pohlídaly a radovaly se z výhry 8:5.

Po dvou hodinách odpočinku je čekala odveta. Hradecký kádr doplnila zkušená matadorka Blanka Věcková. Plzeňačky do hry vstoupily s pokorou a pílí. Během první čtvrtiny získaly náskok 4:1. Další příval předvedly ve třetí části, ve které vsítily 5krát, na což soupeř odpověděl jen dvěma brankami. Na výsledek 12:4 by nevsadil ani ten největší optimista.

Ve druhém zápasu excelovala hlavně Šárka Pláničková, která ve svých 38 letech oprášila hráčské libůstky z mládí (zmiňme alespoň geniální Dopplerovu dopichovačku po přihrávce od Ilony Hejduk Šlehoferové) a nasázela Hradci čtyři fíky. Na své si přišla i Kristýna Vondrová (do září Pilná), která se v lize poprvé šktrla pod svým novým jménem - rovnou třikrát.

Ženám moc gratulujeme a doufáme, že slastný pocit vítězství ochutnají v novém roce zas!

Trenér: Martin Šolc

Sestava: Martina Losová, Andrea Sochorová (1), Martina Jeřábková (1), Adéla Vildomcová, Viktorie Kuštová (1), Kristýna Vondrová (4), Ilona Hejduk Šlehoferová (4), Karolina Parobková (3), Šárka Pláničková (6)