Vítejte v klubu KVS Plzeň!

Vítejte na webových stránkách plzeňského klubu vodního póla KVS Plzeň. Můžete zde najít aktuální informace o dění v našem klubu, trénincích a utkáních našich hráčů.

Sledujte nás také Facebooku!

emailNapište nám kvsplzen@seznam.cz Český svaz vodního póla

Přihlášení
    Andrea S | 10/12/2022

Soutěž žáků a žaček U11 - Plzeň - 10.12.2022

V sobotu 10.12.2022 zahájily naše nejmenší naděje vodního póla svoji Soutěž žáků a žaček U11 v Plzeňském bazénu na Slovanech. Pro některé to bylo úplně první seznámení s vodním pólem, pro některé turnaj jako jeden z mnoha.

Oproti předchozím létům se počet týmu přihlášených do soutěže trochu změnil. Doba covidu v předchozím období sportu, vodní pólo není výjimkou, moc nepřála, proto některé týmy bohužel neměly dostatek dětí pro start v soutěži těch nejmenších. Nakonec se do bojů o medaile zapojila družstva: KVS Plzeň, SK Děčín, Slavia Praha, Slavia Hradec Králové, AJ Strakonice a v neposlední řadě Stepp Praha, který v tomto kole pauzíroval.

Zápasy mezi jednotlivými účastníky byly hodně vyrovnané, o čemž vypovídá i konečná tabulka tohoto kola. Plzeňští nejmladší pólisté se postavili ke všem zápasům čelem a s chutí se pustili do bojů o co nejlepší umístění.

Jako první bojovali ze všech sil s týmem Slavia Hradec Králové. I přesto, že jsme s tímto soupeřem odehráli již několik desítek zápasů, pokaždé bohužel prohraných, byli děti motivované k co nejlepšímu výsledku a nakonec si vybojovali vítězství 12:10.

Plní nadšení z vítězství a odhodláním výkon zopakovat jsme nastoupili k druhému zápasu proti Slavii Praha. S tímto soupeřem jsme v podobné sestavě odehráli před čtrnácti dny dva zápasy, kdy jeden skončil naší prohrou o tři góly a druhý remízou. Tentokrát si děti dali větší pozor na zbytečné chyby a na konci hrací doby se na světlené tabuli rozsvítilo skóre 14:6 ve prospěch KVS Plzeň.

I do třetího zápasu jsme vstoupili s chutí a odhodláním vyhrát. Tentokrát nám stál v cestě k vysněné medaili tým SK Děčín, který také dobře známe z předchozích turnajů. Výsledky předchozích vzájemných zápasů byly opět vždy ve prospěch soupeře. Tentokrát jsme jim to ale „vrátili“ a zvítězili 15:9. Radost byla veliká.

V posledním zápase na nás čekal nám dobře známý soupeř, několikanásobný mistr v mnoha kategoriích, AJ Strakonice. Proti tomuto soupeři jsme nikdy nevyhráli a i výsledky byly vždy s rozdílem mnoha branek ve prospěch soupeře. Na dětech už byla znát únava a herní nezkušenost, proto jsme ani tentokrát nedokázali družstvo Strakonic porazit. Výsledek byl ale už o poznání lepší a zápas skončil s výsledkem 7:4 ve prospěch soupeře.

DĚTI DOSTALI PŘEDČASNÝ VÁNOČNÍ DÁREK v podobě 2. místa v 1. kole Soutěže žáků a žaček U11 a věřte, že měli obrovskou radost. Poděkování za předvedené výsledky patří především dětem samotným za píli při tréninku a v neposlední řadě i rodičům za jejich podporu.

Dalšího turnaje se hráči a hráčky U11 dočkají až po Novém roce (21. ledna), a vypraví se za ním do Hradce Králové.

 

 

« Předchozí článekDalší článek »

Činnost našeho klubu podporují

 

  

Místo pro vaší reklamu