Vítejte v klubu KVS Plzeň!

Vítejte na webových stránkách plzeňského klubu vodního póla KVS Plzeň. Můžete zde najít aktuální informace o dění v našem klubu, trénincích a utkáních našich hráčů.

Sledujte nás také Facebooku!

emailNapište nám kvsplzen@seznam.cz Český svaz vodního póla

Přihlášení
    Andrea S | 12/11/2022

Pohár ČSVP mladších žáků a žákyň - Tábor - 12.-13.11.2022

Po dvouleté pouze se do Plzně vrátila soutěž mladších žáků

Poslední dvě sezóny mladším žákům nepřálo štěstí. První sezóna se vůbec neodehrála díky covidovým opatřením a když už se konečně brány bazénů otevřely, a zahájila se další sezóna, nebylo po tak dlouhé pauze dostatečné množství dětí, abychom mohli soutěž mladších žáků odehrát.

V letošní sezóně jsme tedy začali v podstatě znova od začátku. Tým by měli tvořit děti ročník 2010 a 2011, ale těch v Plzni moc nemáme, proto ho doplňují i mladší ročníky.

V polovině listopadu se konalo první kolo Poháru ČSVP. Naši pólisté vlastně vstupovali do neznámých vod, neznali soupeře, takže dopředu vůbec nebylo možné vyslovit jakoukoli domněnku. Přesto se děti postavili k jednotlivých zápasům s chutí, odhodlaností uhrát co nejlepší výsledky. To se ale úplně nepodařilo. Byla znát herní nezkušenost ale hlavně i věkový a výškový rozdíl mezi námi a ostatními. V našem družstvu se objevili jak děti ročníku 2010, tak dokonce i děti ročník 2013, kteří doplnili chybějící hráče, aby bylo možné základní sestavu alespoň na chvilku vystřídat a dopřát krátký odpočinek před dalším bojem o konečné skóre.

Protože jsme ani v jednom utkání na soupeře nestačili, museli jsme se smířit s posledním místem základní části. To znamenalo, že další kolo již hrát nebudeme a automaticky nás ČSVP zařadil do dalších bojů v rámci II. Ligy mladších žáků.

3.– 4.12.2022 se tedy odehraje druhé kolo Poháru ČSVP bez KVS Plzeň. Myslím si, že je ale lepší zahrát si několik zápasů s týmy podobně nezkušenými jako jsme my, než odjíždět z turnaje s obrovským rozdílem výkonnosti, která se pak odrazí na výsledku utkání.

Děti jsou namotivovány na další působení v soutěži mladších žáků a věříme, že nasbíranými zkušenostmi se budeme už jen zlepšovat.

Už teď se těší na další turnaj, který je naplánovaný na víkend 28. – 29.1.2023.

 

 

 

« Předchozí článekDalší článek »

Činnost našeho klubu podporují

 

  

Místo pro vaší reklamu