Vítejte na webových stránkách plzeňského klubu vodního póla KVS Plzeň. Více informací též na:

emailNapište nám kvsplzen@seznam.cz Český svaz vodního póla

Přihlášení
    Redaktor | 09/02/2010

Víkendový zisk pólistů jen poloviční

Extraliga mužů ve vodním pólu pokračovala o víkendu 7. a 8. kolem. Los svedl dohromady družstva první čtyřky se soupeři z druhé poloviny tabulky. Domácího prostředí silná čtyřka také plně využila až na jedinou výjimku. A k té došlo k lítosti domácích právě v Plzni – týmu KVP Přerov se podařilo gólem v samotném závěru rozhodnout zápas ve svůj prospěch.

Výsledky:
KVS Plzeň – KVP Přerov 10:11 (2:3,1:3,4:1,3:4). Neproměňované přesilovky domácích nabídly příležitost až k tříbrankovému vedení Moravanům, u nichž se střelecky prosazoval zejména spolehlivý Komínek. Po změně stran však Plzeňané srovnali skóre a v závěrečné čtvrtině dvakrát dokonce vedli. V poslední minutě však propásli jasnou gólovou šanci a po chybě v obraně přerovský Chromčík rozhodl třináct vteřin před koncem o konečném výsledku. Branky KVS dali Jan Novák 5, Žitka a Janeček po 2, Kugler 1.

KVS Plzeň – UP Olomouc 12:6 (6:1,1:1,2:1,3:3). Hosté po vysoké porážce ve Strakonicích nastupovali v Plzni jakoby zaraženě, a tak rekordní skóre 6:1 v úvodní čtvrtině prakticky rozhodlo o výsledku. Brankový rozdíl si pak domácí pohlídali až do závěrečného klaksonu.
Za KVS dali branky Jan Novák 6, R. Šolc 3, Janeček 2 a M.Šolc 1.

Josef Janeček, trenér KVS Plzeň: „Až příliš byla znát dlouhá hrací přestávka, přesto jsme body neměli ztratit. Uhájit čtvrté místo v tabulce právě proti družstvu z Přerova bude ještě hodně těžké, téměř všechna zbývající utkání totiž hrajeme na hřištích soupeřů.“

Sestava KVS Plzeň: Rajchert, Vondra, Mastný, Vildomec, Jan Novák, M.Šolc, R.Šolc, Janeček, Žitka a Kugler.
Další výsledky: Stepp Praha – Brno 14:5, SKS Praha – Hradec Králové 12:3, Strakonice – Olomouc 21:6, Stepp Praha – Hradec Králové 8:6, SKS Praha – Brno 13:6, Strakonice – Přerov 16:6.