Vítejte na webových stránkách plzeňského klubu vodního póla KVS Plzeň. Více informací též na:

Přihlášení
    Andrea S | 14/11/2022

56. ROČNÍK POHÁRU 17. LISTOPADU

POHÁR 17. LISTOPADU 2022
O uplynulém víkendu se na bazénu v Plzni na Slovanech konal jeden z nejstarších mezinárodních turnajů ve vodním pólu Pohár 17. listopadu. Již 56. ročníku turnaje, za jehož organizací již léta stojí MUDr. Jaroslav Novák, se zúčastnily celky SV Cannstatt, Wasserfreunde Gemmingen, SV Nema Netschkau, SWV Einheit Plauen, ZHS München, pražský WP Reunion a dva celky domácích KVS Plzeň, z nichž ten ženský již tradičně soutěží pod názvem Pilsen Roses.
Přestože z řady důvodů letos do Plzně dorazil menší počet účastníků, turnaj nabídl tři dny nabité kvalitními a napínavými zápasy. Domácímu KVS se po celou dobu dařilo a zejména mladší hráči a hráčky sbírali cenné mezinárodní zkušenosti. Vyrovnané výkony zajistily KVS účast v nedělním finále, nicméně tento zápas domácím vyšel ze všech nejméně a s nakonec vítězným SV Cannstadt drželi krok pouze první dvě čtvrtiny zápasu hraného na 4 x 5 minut čistého času. Konečný výsledek byl 11:6 ve prospěch v poklidu hrajících hostí. Třetí místo v turnaji obsadil SWV Einheit Plauen.
KVS Plzeň si velmi zakládá na bohatých a živých mezinárodních vztazích zejména s Německými kluby. Na jejich budování má velkou zásluhu zejména Dr. Novák a mj. i mnohaletá tradice Poháru 17. listopadu.
V rámci turnaje byla odehrána i čtyři kratší tréninková utkání mezi žáky KVS a WP Sparta Praha, která trenéři obou týmů velmi kvitovali jako cennou intenzivní přípravu.
Termín příštího ročníků Poháru 17. listopadu byl již předběžně stanoven na 13.-15.11.2023.