Vítejte na webových stránkách plzeňského klubu vodního póla KVS Plzeň. Více informací též na:

Přihlášení
    Andrea S | 28/05/2022

2. liga mužů - 28.-29.5.2022 - Děčín

Muži přivezli z Děčína dvě výhry

O víkendu 28-29.5.2022 proběhlo pro plzeňské pólisty poslední kolo 2. ligy mužů. Tato soutěž sice končí až v polovině června, ale do tohoto kola kvůli systému pauzírování družstvo KVS Plzeň už nezasáhne.

V areálu Děčínského venkovního bazénu západočeský tým svedl celkem tři utkání. V prvním z nich se potkal s týmem UKVP Stepp Praha B. Začátek utkání se vyvedl – především díky hattricku Jiřího Šimka bylo po 8 minutách skóre 5:1. Plzeňští dále… sázeli na plavecky aktivní pólo a zápas se povedlo dotáhnout na konečný stav 22:3.

Soupeřem v druhém zápase byl tým KPS Opava. I v tomto případě utkání rozhodla především lepší fyzická kondice a šíře kádru plzeňského mančaftu – ten si trpělivou hrou tvořil šance a navzdory velice dobrému výkonu brankáře soupeře dokázal utkání vybojovat v poměru 13:3.

V posledním utkání se tým KVS utkal s domácím SK Děčín. Zápas byl dlouho vyrovnaný a domácí složitě hledali cestu, jak překovat vynikajícího brankáře Vladimíra Šrajera, ještě před poslední čtvrtinou bylo skóre 5:4. V posledním dějství děčínský tým dokázal zúročit lepší pohyb v útoku a odskočil na konečné skóre 10:5.

Sestava KVS Plzeň a střelci gólů: Vladimír Šrajer, Jiří Šimek (8), David Fait (2), Martin Lang (1), Jaroslav Franc, Václav Valda (1), Jakub Pechman (2), Jan Jílek (4), Štěpán Laurenc (1), Martin Šolc (3), Ondřej Sochor (6), Šimon Basl (2), Vojtěch Valda (8), Vojtěch Sochor (2).