Vítejte na webových stránkách plzeňského klubu vodního póla KVS Plzeň. Více informací též na:

emailNapište nám kvsplzen@seznam.cz Český svaz vodního póla

Přihlášení
    Redaktor | 24/11/2008

Čekání na vítězství

Dalšími dvěma koly pokračovala extraliga mužů ve vodním pólu. Plzeňané tentokrát opět v domácí vodě na Slovanech uvítali dva pražské celky. Oba v loňském nejvyšší soutěži hrály finálovou čtyřku, Stepp se dokonce probojoval do závěrečného duelu o titul. A tedy plzeňský nováček soutěže určitě nebyl vůči svým soupeřům favoritem.

KVS Plzeň – Stepp Praha 8:9 (3:0,1:3,0:3,4:3). Přesvědčivý brankový náskok z první části hry jakoby domácí ukolébal v přesvědčení, že se již nic nemůže stát. Jenže pak až do stavu 4:7 v závěrečné čtvrtině téměř marně hledali skulinu za záda Handlovského v brance Pražanů. Teprve poté se opět začali střelecky prosazovat a dotáhli na 8:8. V posledních dvou minutách měla obě družstva střídavě výhodu dvou přesilovek. Z nich jednu využili Pražané, a to rozhodlo.

Za KVS dali Janeček a Kotlár po 2 brankách, Vondra, Šmat, Vildomec a M.Šolc po 1.

KVS Plzeň – SK Slavia Praha 10:14 (1:1,1:4,3:5,5:4). Když Petr vteřinu před polovinou utkání zvýšil vedení svého týmu na 5:2, a k tomu po změně stran přidali hosté další tři branky, bylo utkání rozhodnuto. Domácím se přece jen podařilo výsledek zkorigoval, na více však už neměli sil.
Branky domácích dali Kleistner a M. Šolc po 2, Novák, Šmat, Janeček a Kotlár po 1.

Další výsledky: Ústí – Přerov 12:6, Strakonice – SKS Praha 18:7, Hradec Králové – Olomouc 11:8, Ústí – Olomouc 18:3, Strakonice – Stepp Praha 20:14, Hradec Králové – Přerov 10:10.
Sestava KVS Plzeň: Kugler, Ježek, Svoboda, Vondra, Novák, Šmat, Vildomec, Mastný, M. a R. Šolcovi, Janeček, Kotlár a Kleistner.