Vítejte v klubu KVS Plzeň!

Vítejte na webových stránkách plzeňského klubu vodního póla KVS Plzeň. Můžete zde najít aktuální informace o dění v našem klubu, trénincích a utkáních našich hráčů.

Sledujte nás také Facebooku!

emailNapište nám kvsplzen@seznam.cz Český svaz vodního póla

Přihlášení   Administrace
    Redaktor | 23/01/2012

Turnaj minižactva ve Strakonicích

Již delší dobu usiluje Klub vodních sportů Plzeň o to, aby překlenul značnou generační mezeru, která vznikla v řadách jeho členů, a zajistil tak pokračování v bohaté tradici vodního póla v Plzni. V současné době se KVS účastní soutěží pouze v kategorii mužů a dorostu, přičemž pro kategorie mladších a starších žáků nemá dostatek členů patřičného věku. Za tímto účelem byla v minulé sezoně založena „Školička plavání a vodního póla“, jejímž cílem je mimo jiné i nábor potenciálních hráčů a hráček pro žákovské kategorie. Z řad účastníků Školičky se letos rekrutovalo i družstvo „minižactva“, které už kromě plavání ovládá základní herní dovednosti natolik, že se mohlo zúčastnit první soutěže ve vodním pólu.

Na tento turnaj, který se po názvem „MINI 2001 +“ uskutečnil ve Strakonicích, ve dnech 13. – 15. 1. 2012, vyslalo KVS team ve složení Michal Hrubý, Filip Mencl, Ondřej Sochor, Miroslav Šíma, Stanislav Štěpán (kapitán týmu),Vojtěch Štěpán, Jan Tesař (brankář) a Petr Železný, doplněný o posily z pražského Steppu Zuzanu Koflákovou, Jakuba Parobka a Zvonimíra Štrka. Družstvo na premiérovém turnaji vedlo více než povolané duo trenérů, a to mnohonásobná reprezentantka ČR Andrea Sochorová a současný nejlepší pólista KVS, brankářská opora bundesligového Weidenu, Vladimír Šrajer.

Asi málokomu se podaří zahájit sportovní kariéru takovým úspěchem, jako minižákům KVS, kteří v prvním utkání turnaje porazili „B“ team domácího Fezka v poměru 34:0. V dalších zápasech byli naši nejmladší konfrontováni s družstvy, která mají za sebou přeci jen více herních zkušeností, což se odrazilo i na výsledcích. S „A“družstvem Fezka Strakonice uhrálo KVS Plzeň solidní výsledek 27:7, s budoucím vítězem turnaje Slávií Hradec Králové rovněž zajímavý zápas s výsledkem 21:6. S klubem SK Děčín prohráli již značně unavení minipólisté 4:20. V závěrečném utkání pak stále se zlepšující družstvo KVS sehrálo vyrovnanou partii s TJ Tábor, kterému nakonec těsně podlehlo 14:10.

Největším úspěchem byl podle trenérů KVS sympatický herní projev družstva, který se navíc rapidně lepšil doslova zápas od zápasu. Dobře organizovaný turnaj, který si všechny zúčastněné děti evidentně užily, je rozhodně hoden následování. Klub vodních sportů proto nehodlá zůstat pozadu a plánuje uspořádat, i když poněkud menší, turnaj v průběhu měsíce března či dubna 2012.

Fotky z turnaje

« Předchozí článekDalší článek »

  Naši partneři

 

  

Místo pro vaší reklamu