Vítejte v klubu KVS Plzeň!

Vítejte na webových stránkách plzeňského klubu vodního póla KVS Plzeň. Můžete zde najít aktuální informace o dění v našem klubu, trénincích a utkáních našich hráčů.

Sledujte nás také Facebooku!

emailNapište nám kvsplzen@seznam.cz Český svaz vodního póla

Přihlášení   Administrace
    Redaktor | 14/11/2012

První kolo ligy starších dorostenců

Starším dorostencům Klubu vodních sportů Plzeň (KVS) se velmi vydařil vstup do nové sezony dorostenecké ligy. Tato soutěž staršího dorostu byla bohužel poznamenána ještě před svým zahájením diletantským a nepochopitelným přístupem několika českých oddílů, které v ní na poslední chvíli zrušily svoji účast. Letošní ročník tak pravděpodobně odehrají pouze tři družstva, a to KVS Plzeň, KPS Opava a Slavia Hradec Králové.

Sobotní klání byla zahájena zápasem mezi KVS a Slavií Hradec Králové. Solidně zaplněné hlediště vidělo kvalitní zápas, na kterém sice bylo znát, že je pro obě družstva prvním v sezoně, ale který přinesl řadu pěkných gólů. Díky pěti trefám Jakuba Bušauera, třem Štěpána Laurence a Libora Mukenšnábla a jednomu gólu Pavla Dubského nakonec KVS zdolal hradeckou Slávii 12:4. K výsledku přispěl i dobrý výkon brankáře Honzy Vychopně, který dostatečně zastoupil brankářskou jedničku Plzně Martina Bušauera. Znát byla i svědomitá obrana v podání Jaroslava France a Petra Chládka. Posledně jmenovaný bohužel po skončení zápasu musel odjet domů doléčit nemoc, přes kterou proti Slávii obětavě nastoupil.

V dalším zápase porazil KPS Opava Slávii Hradec Králové 15:6, když hradečtí bohužel částečně doplatili i na nepřízeň rozlosování způsobenou účastí pouze tří týmů a museli odehrát dva zápasy po sobě pouze s hodinovou přestávkou. Tato nevýhoda nepostihla pouze domácí Plzeň, když i KPS Opava nastoupil k zápasu s KVS hodinu po skončení svého klání se Slávií.

Začátek třetího zápasu mezi Plzní a Opavou byl poznamenán nejen evidentním respektem borců KVS z kompaktně působícího celku KPS, ale bohužel především zraněním kapitána týmu Libora Mukenšnábla, který si v souboji na centru obnovil poranění ramene a byl převezen do nemocnice, kde se následně podrobil operaci. Paradoxně po této nešťastné události jakoby KVS našel motivaci ke hře a začal strhávat dosud vyrovnaný a nervózní zápas na svoji stranu. Svého zraněného bratrance střelecky zastoupil Pavel Dubský, který zaznamenal čtyři góly, stejně jako tradičně nejlepší střelec KVS Jakub Bušauer. Štěpán Laurenc krom kvalitní obrany přispěl i dvěma góly, stejně jako snaživě hrající Josef Dubský. Jednu branku vstřelil i David Fait, který jinak přispívá ke hře KVS především obětavostí a bojovností, ale střelecky zatím nenaplňuje své evidentní možnosti. Spolehlivě zachytal i brankář Martin Bušauer. KVS Plzeň nakonec zvítězil vcelku jednoznačně 13:2 a z domácího bazénu vytěžil maximální bodový zisk.

Další kolo soutěže se hraje již za čtrnáct dní v Hradci Králové. Do té doby musí družstvo zapracovat na celé řadě herních činností, neboť by byla škoda ve slibně zahájené sezoně pokračovat jinak než vítězně.

« Předchozí článekDalší článek »

  Naši partneři

 

  

Místo pro vaší reklamu