Vítejte v klubu KVS Plzeň!

Vítejte na webových stránkách plzeňského klubu vodního póla KVS Plzeň. Můžete zde najít aktuální informace o dění v našem klubu, trénincích a utkáních našich hráčů.

Sledujte nás také Facebooku!

emailNapište nám kvsplzen@seznam.cz Český svaz vodního póla

Přihlášení
    Redaktor | 09/03/2013

Druhé kolo ligy starších dorostenců

Jak se během měsíce stát mistrem ČR ve své kategorii? Starším dorostencům Klubu vodních sportů Plzeň (KVS) se to podařilo díky čtyřem vyhraným zápasům, když v lize, která má pouze tři účastníky již není dalších vítězství třeba.

Minulou sobotu hostil další kolo dorostenecké ligy bazén v Hradci Králové. V prvním utkání proti domácím nastoupili plzeňští snad až příliš ukolébáni úspěšným zvládnutím domácího kola a předváděli nervózní a na pohled ne příliš pěknou hru. Naopak domácí Slavia se pustila do zápasu s vervou a první čtvrtina skončila pouze těsným vedením KVS 3:2. V druhé čtvrtině přišel z pohledu Plzně zmar největší, když ani přes tři výhody přesilových her nedokázala vstřelit branku a naopak třikrát inkasovala.

Naštěstí stav 5:3 ve prospěch Slavie KVS psychicky nepoložil a především opory týmu Jakub Bušauer a Petr Chládek zavelely k obratu, podporováni jistým výkonem brankáře Martina Bušauera, který v druhé polovině zápasu inkasoval pouze jedinou branku. Důsledná obrana v podání Jaroslava France, který dvě minuty před koncem zápasu obral soupeře o míč a pohotově přihrál do protiútoku, vyústila v gól Pavla Dubského, který svou v zápase jedinou, ale zato parádní trefou rozhodl o těsném vítězství KVS.

Ve druhém zápase s KPS Opava těžili plzeňští především z faktu, že KPS nejen že neměl k dispozici všech 13 hráčů, ale rovněž díky osobním chybám brzy hrál ještě více oslaben. V zápase, ve kterém Jakub Bušauer nasázel soupeři „bůra“ a prosadili se i Petr Chládek (3x), Pavel Dubský (2x) a další, dostali šanci všichni plzeňští hráči. Trenéři Mukenšnábl a Janeček hodnotili vystoupení svého týmu vesměs kladně a vyzdvihli především bojovnost plzeňských dorostenců v napínavých okamžicích utkání, neboť tyto zkušenosti jsou daleko cennější, než vítězství či prohry v zápasech s jednoznačným průběhem.

KVS se tak může těšit na závěrečné lednové kolo v Opavě. Přesto, že již v dorostenecké lize není o co bojovat, plzeňští dorostenci rozhodně nemohou polevit v tréninku, neboť řadu z nich čekají zápasy ve II. lize mužů.

« Předchozí článekDalší článek »

Činnost našeho klubu podporují

 

  

Místo pro vaší reklamu