Vítejte v klubu KVS Plzeň!

Vítejte na webových stránkách plzeňského klubu vodního póla KVS Plzeň. Můžete zde najít aktuální informace o dění v našem klubu, trénincích a utkáních našich hráčů.

Sledujte nás také Facebooku!

emailNapište nám kvsplzen@seznam.cz Český svaz vodního póla

Přihlášení
    Andrea S | 26/11/2022

4. ročník Memoriálu Josefa Neumanna - Praha - 26.-27.11.2022

O uplynulém víkendu se nejmladší vodní pólisté KVS účastnili 4. ročníku Memoriálu Josefa Neumanna. Turnaj je uspořádaný pro jedenáctileté děti. Letošního ročníku se tedy zúčastnili děti ročník 2011 a mladší. KVS Plzeň odjela poměřit síly se svými soupeři v hojném počtu.

Na základě rozlosování turnaje na nás čekaly v sobotu dva zápasy v „červené“ skupině, následně jeden zápas o zařazení do skupiny pro konečné umístění.

Sobotní část turnaje jsme zahájili zápasem proti německému OSC POTSDAM. Přestože děti bojovali, ukázali, že jsou Německému týmu rovnocenným soupeřem, stačil jejich výkon „jen“ na remízu.

Druhým soupeřem nám byla domácí Slávia Praha. Děti se k zápasu postavili čelem a odehráli velice pěkné utkání. Některé chyby, které jsou hodnocené jako herní nezkušenost, je dovedly k prohře 7:4. Soupeř byl prostě lepší, zkušenější.

Rozhodující pro boje o konečné umístění byl zápas proti německému WASSERBALL SACHSEN. Soupeř byl o hodně lepší než náš tým, průběh utkání byl jednoznačně ve prospěch soupeře, proto na polovinu utkání dostaly příležitost i ti nejmenší, začínající, což se proti tak silnému soupeři odrazilo i v konečném výsledku.

Prohra tedy tým KVS Plzeň zařadila do skupiny mezi týmy, které v neděli bojovaly systémem každý s každým, o 5. – 8. místo. Soupeřem se nám tedy staly dobře známé české týmy:  Slávia Praha, Stepp Praha a doposud dlouhodobě nejlepší Fezko Strakonice.

Nedělní část turnaje byla pro děti hodně náročná. Po únavě z předchozích zápasů, brzkého stávání jsme první nedělní duel odehrály ráno v 8.00 hod opět proti domácí Slávii Praha, která v loňské roce obsadila na tomto turnaji bronzovou příčku. Tentokrát jsme se ale soupeře nezalekli a ukázali, že je v nás více, než si ostatní myslí. Děti bojovali ze všech sil, splnili více pokynů trenéra, což se odrazilo i na výsledku.

Dalším soupeřem se stal STEPP Praha, který v loňském ročníku obsadil krásnou stříbrnou příčku. Náš soupeř je podle předchozím sezón viditelně lepší, ale děti KVS ukázali obrovského týmového ducha a dokázali se soupeřem odehrát velmi pěkné utkání. Opět ale nebyly splněny některé pokyny trenéra, byla na dětech vidět i velká únava a na světelné tabuli ukazující konečný výsledek se bohužel potvrdila naše prohra.

Poslední zápas pólisti KVS odehrály proti loňskému vítězi Memoriálu Josefa Neumanna. Soupeřem nám bylo FEZKO Strakonice. I když motivace na konečné sedmé místo byla veliká, síly ubývaly, a tak jsme nakonec ani tento zápas nedotáhly do vítězného konce a po zápasu s úřadujícím mistrem si děti domů odváží další prohru.

Odměnou za výkony a bojovnost je 8. místo z dvanácti zúčastněných týmů.

ČR: STEPP Praha, SLÁVIA Praha, FEZKO Strakonice, SK Děčín, SLÁVIA Hradec Králové

SRN:      WASSERBAL Sachsen, OSC Potsdam

Polsko:  WATERPOLO Szczecin

Slovensko: PVK Vrútky, Klub vodného póla Nováky, XBS Water polo Šamorín

Soupiska:

Hanzlík Šimon, Vlažný Ondřej, Kadlec Ondřej, Lohr Jiří, Lohrová Kateřina, Martinů Jan, Náplava Adam, Pechman Ondřej, Podgrudna Olivka, Prokop František, Špitzer Ondřej, Wenzlík Matias, Doubek Tonda, Juhosová Ema, Cimbura Ondřej, Podgruda Zuzana

« Předchozí článekDalší článek »

Činnost našeho klubu podporují

 

  

Místo pro vaší reklamu