Vítejte v klubu KVS Plzeň!

Vítejte na webových stránkách plzeňského klubu vodního póla KVS Plzeň. Můžete zde najít aktuální informace o dění v našem klubu, trénincích a utkáních našich hráčů.

Sledujte nás také Facebooku!

emailNapište nám kvsplzen@seznam.cz Český svaz vodního póla

Přihlášení
    Andrea S | 26/02/2022

DRUHÁ LIGA MUŽI – 26.-27.2.2022 – Hradec Králové

DRUHÁ LIGA MUŽI – 26.-27.2.2022 – Hradec Králové

Ve dnech 26. a 27. února pokračovala za účasti mužů KVS Plzeň v Hradci Králové druhá liga ČSVP. Plzeňským borcům se podařilo navázat na úspěšný start sezony a z východních Čech si přivezli maximální počet bodů za tři cenná vítezství. Asi nejsnáze se výhra rodila v prvním utkání s TJ Tábor, i když Plzeňané prohrávali po první čtvrtině 1:2. V dalším průběhu zápasu ale především díky skvělé střelecké úspěšnosti opor Štěpána Laurence a Jakuba Bušauera, kteří oba vstřelili po šesti brankách, našli na Táborské recept a zápas víceméně v poklidu kontrolovali. Vedle dvoubrankových střelců Davida Faita a Romana Šolce se prosadili i mladí členové kádru. Vojtěch Sochor z řady svých šancí, které si díky své aktivní hře vytvořil, vytěžil nakonec dvě trefy, premiérového gólu v mužské soutěži se dočkal Jakub Pechman, strefil se i Jaroslav Franc. Ke konečné výhře KVS 20:11 notně přispěl i solidní výkon navrátilce do plzeňské branky Honzy Vychopeně.

K odpolednímu zápasu nastoupil KVS proti Steppu Praha ve zvláštním rozpoložení. Stepp sice v ranním zápase podlehl Slavii Hradec Králové, ale poté posílil o čtyři hráče, kteří dorazili do H.K. později. Tato změna a tradiční respekt ze starších a zkušených hráčů nejspíš způsobila až ustrašenou a opatrnou hru plzeňských. Utkání tak bylo až do třetí čtvrtiny vyrovnané. KVS střelecky opět táhl hattrickový Jakub Bušauer, jemuž se počtem tref zvládl vyrovnat Ondřej Sochor. Po dvou gólech přidali Vojtěch Sochor a Roman Šolc, jednu branku zaznamenal Martin Lang a Vojtěch Valda. KVS se až ve druhé polovině utkání povedlo více kontrolovat hru, využít plaveckou kondici svých mladých hráčů a stanovit konečné skóre na 12:8.

Za nejcennější a trochu nečekané můžeme označit nedělní vítezství nad Slávií Hradec Králové. Do zápasu vstoupil KVS oslaben o brankáře Vychopeně a kanonýra Bušauera, kteří museli odjet plnit pracovní povinnosti. Nevděčné role náhradního brankaře se statečně zhostil Jaroslav Franc, který si připsal několik pěkných zákroků. Zápas byl po většinu času vyrovnaný. Gólové skóre plzeňských načal Martin Šolc. Hattrick v zápase zaznamenal zkušený Jiří Šimek, který výrazně pomohl i z pozice hrajícího asistenta trenéra a klidnil místy nervózní hru. Dvě branky zaznamenal Ondřej Sochor. Po trefách Davida Faita a Jana Jílka zápas gradoval ve velmi vypjaté poslední čtvrtině, ve které KVS necelé tři minuty před závěrem zápasu dovolil soupeři smazat dvoubrankové vedení a vyrovnat na 10:10. Poté, co domácí neproměnili penaltu a ani momentální přesilovou hru, urval KVS vítězství doslova v poslední minutě hry, kdy Jiří Šimek vstřelil důležitou branku na 11:10. V poslední vteřině pečetil svojí druhou brankou v zápase na konečných 12:10 Roman Šolc.

Kromě radosti ze získaných bodů Plzeňské těší i znatelný progres ve hře dorostenců, kteří měli možnost o víkendu okusit vyrovnané a napínavé zápasy proti zkušeným hráčům.

 

« Předchozí článekDalší článek »

Činnost našeho klubu podporují

 

  

Místo pro vaší reklamu